Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът е готов със служебен кабинет

Снимка: БГНЕС

"Готов съм със служебно правителство" - обяви държавният глава Румен Радев на церемония по отличаване на най-големите компании за 2019 г. "Капитал топ 100", съобщава БНР-Хоризонт. 

Държавният глава коментира и протестите. Според него те "отварят пътя към бъдещето на България".

„Упорството на кабинета и на главния прокурор само ескалира кризата” - каза Радев и за пореден път призова за оставка. По думите му, друг изход от ситуацията няма. „Винаги съм призовавал за спазване на законите. Когато министър-председателят системно гази законите, как очаквате от гражданите, които искат да си върнат държавата" - попита държавният глава. 

Подробности вижте ТУК



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20