Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Снимка: FB/Daniel Pilov

Във вторник, 18 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната покривка ще продължи да се увеличава, най-много в Североизточна България, където се очаква новият сняг да достигне до 25 см.

Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издаде преупреждение от втора и първа степен – оранжев и жълт код, за снеговалежи в Източна България.

С напредването на деня от запад снеговалежите постепенно ще започнат да спират. Над югозападните райони облачността ще се разкъсва. Максималните температури ще са до 2-3°, малко по-високи в крайните югозападни райони и по Черноморието. В столицата максималната температура ще е около 0°.

В планините
ще е облачно със снеговалежи, обилни в Източна Стара планина. От запад валежите постепенно ще започнат да спират, а над югозападните масиви облачността ще се разкъсва. В Източна Стара планина вятърът ще е умерен от юг-югоизток и в проходите там ще има условия за виелици и навявания. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде минус 2°, на 2000 м – около минус 7°.

По Черноморието
– облачно с валежи от дъжд, по северното крайбрежие от дъжд и сняг. Максималните температури на въздуха ще бъдат между 1 и 5°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В сряда
 валежите ще отслабнат и до вечерта навсякъде ще спрат. Ще започне разкъсване и намаление на облачността. Минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°, а максималните ще са близки до 0°. 

На Балканите
във вторник ще е облачно. Главно в Румъния, България, Северна Македония и северните райони на Гърция ще има валежи от сняг, а в централните и южните части на Гърция – от дъжд. В Букурещ максималната температура на въздуха ще е минус 1°, в Белград се очакват 2°, в Истанбул – до 8°.

В Европа
  – над по-голямата част от западните и централните части на континента, както и в южните дялове от Скандинавския п-ов облачността ще се разкъсва и ще е предимно слънчево. Дъжд ще превалява в Португалия и северните райони на Великобритания, а сняг - в северните и североизточните части от Европа, Финландия, европейската територия на Русия и Беларус.

В Рим ще е максимум 13°. В Мадрид – до 19°, в Лондон и Париж – до 7°, в Берлин – 2°, а в Москва термометрите ще отчетат най-много минус 6°.
В Торонто ще е до минус 7°. В Ню Йорк ще е минус 3°. В Чикаго – минус 12°, а в Лос Анджелис – максимум 20°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вкусовете на есента шестват в кулинарен фестивал в София

Хладните есени вечери ни дават повод да се потопим в уютната атмосфера на софийските ресторанти и да опитаме нови вкусове, вдъхновени от световни кулинарни тенденции. Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента..

публикувано на 25.10.25 в 10:10

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа за годишен планов ремонт

От днес започва годишният планов ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който се очаква да продължи до началото на декември, съобщиха от атомната електроцентрала. По време на престоя ще бъде направена цялостна профилактика и техническо..

публикувано на 25.10.25 в 08:08

Спим един час повече на 26 октомври

В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..

публикувано на 25.10.25 в 08:05