Проект на правителствено постановление определя линията на бедност догодина на 369 лв. при 363 лв. през настоящата. Друг правителствен проект предвижда социалният министър да предлага размера на прага на бедност според възможностите на бюджета.
Промените се налагат заради влошената икономическа ситуация, породена от разпространението на Covid-19.
Новата линия на бедност ще съответства на намаления икономически ръст и на макроикономическата прогноза, се казва в мотивите на проекта. В документа пише още, че “финансовата подкрепа за хората с увреждания ще запази покупателната си способност”. Предвижда се помощ да бъде оказана на 670 хил. души с трайни увреждания над 18-годишна възраст.
Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..
Три равностойни награди и 8 поощрителни отличия за туристически плакат на тема “България“ присъди журито на конкурса на Международното триенале на сценичния плакат и Министерството на туризма. Журито ръководено от проф. Божидар Йонов прегледа..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", заедно с вътрешния министър Даниел Митов обяви, че..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..