Проект на правителствено постановление определя линията на бедност догодина на 369 лв. при 363 лв. през настоящата. Друг правителствен проект предвижда социалният министър да предлага размера на прага на бедност според възможностите на бюджета.
Промените се налагат заради влошената икономическа ситуация, породена от разпространението на Covid-19.
Новата линия на бедност ще съответства на намаления икономически ръст и на макроикономическата прогноза, се казва в мотивите на проекта. В документа пише още, че “финансовата подкрепа за хората с увреждания ще запази покупателната си способност”. Предвижда се помощ да бъде оказана на 670 хил. души с трайни увреждания над 18-годишна възраст.
Ден на отворените врати на Фар Шабла ще се състои днес, съобщават от Община Шабла. Посетителите ще могат да разгледат най-стария действащ фар на българското Черноморие – да влязат в историческата сграда, да научат интересни факти за морската навигация..
В петък минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..
“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 –..