Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ внесе проект за нова конституция, но протестите продължават

| обновено на 17.08.20 в 19:29
Снимка: БГНЕС

40-ти ден продължават антиправителствените протести в България, след като днес ГЕРБ внесе в парламента проект за нова конституция. Продължават блокадите в центъра на София - на кръстовищата Орлов мост, между президентството и Министерски съвет и до Софийския университет. Традиционният вечерен протест е обявен за 19.00 ч.

В 18 ч. пред Министерството на здравеопазването започна Национален протест на медицинските сестри. Недоволството на сестрите е провокирано от пренебрегването, според тях, на медицинските специалисти в условията на епидемия от коронавирус. Те настояват за по-добри условия на труд и по-високо заплащане.


По-рано днес протестиращи от гражданско движение „Боец“ в София блокираха за кратко главния вход на Министерството на правосъдието, отново с искане за оставка на правителството и на главния прокурор.

В черноморския град Варна две седмици продължава блокадата на кръстовището пред Общината.

Там към протестиращите, настояващи за оставката на правителството и главния прокурор, се присъедини президентът Румен Радев. Той заяви, че целта на внесената от ГЕРБ днес проектоконституция е опит за подменя дневния ред на обществото. „Българите в много градове в България и в чужбина скандират „Оставка“. Най-големият страх на това управление са честни избори с машинно гласуване. Изход от кризата може да има по един-единствен начин - с оставка, за да влезем обратно в руслото на законността. Призовавам всички, които милеят за бъдещето на България, да не попадат в капана на премиера Борисов“, посочи още президентът, цитиран от БНТ.

Снимки: БГНЕС


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е прохладно с променлива облачност, по морето след обяд ще е хубаво за плаж

В четвъртък  минималните температури ще са от 11 до 19°. В София ще е 13°. През деня облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево. Изолирани кратки превалявания ще има само в планините на Югозападна България. Ще остане ветровито..

публикувано на 09.07.25 в 19:00

България днес - 9 юли 2025 г.

В "България днес" на 9 юли слушайте : 0:55  - Актуална информация за и от българите в чужбина 07:30 -   България официално ще бъде част от еврозоната – продължават ли тревогите на българите? (анкета) 15:10  - Горещото лято и за..

публикувано на 09.07.25 в 19:00

В петък ще бъде гласуван четвърти вот на недоверие на правителството на Желязков

Народното събрание ще гласува по вота на недоверие към кабинета на премиера Росен Желязков за провал в политиката по околната среда и водите в петък. Четвъртият по ред вот на недоверие към настоящото правителство беше внесен от най-малката парламентарна..

публикувано на 09.07.25 в 17:35