Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ внесе проект за нова конституция, но протестите продължават

| обновено на 17.08.20 в 19:29
Снимка: БГНЕС

40-ти ден продължават антиправителствените протести в България, след като днес ГЕРБ внесе в парламента проект за нова конституция. Продължават блокадите в центъра на София - на кръстовищата Орлов мост, между президентството и Министерски съвет и до Софийския университет. Традиционният вечерен протест е обявен за 19.00 ч.

В 18 ч. пред Министерството на здравеопазването започна Национален протест на медицинските сестри. Недоволството на сестрите е провокирано от пренебрегването, според тях, на медицинските специалисти в условията на епидемия от коронавирус. Те настояват за по-добри условия на труд и по-високо заплащане.


По-рано днес протестиращи от гражданско движение „Боец“ в София блокираха за кратко главния вход на Министерството на правосъдието, отново с искане за оставка на правителството и на главния прокурор.

В черноморския град Варна две седмици продължава блокадата на кръстовището пред Общината.

Там към протестиращите, настояващи за оставката на правителството и главния прокурор, се присъедини президентът Румен Радев. Той заяви, че целта на внесената от ГЕРБ днес проектоконституция е опит за подменя дневния ред на обществото. „Българите в много градове в България и в чужбина скандират „Оставка“. Най-големият страх на това управление са честни избори с машинно гласуване. Изход от кризата може да има по един-единствен начин - с оставка, за да влезем обратно в руслото на законността. Призовавам всички, които милеят за бъдещето на България, да не попадат в капана на премиера Борисов“, посочи още президентът, цитиран от БНТ.

Снимки: БГНЕС


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На снимката (от ляво надясно): министърът на енергетиката Жечо Станков, еврокомисарят по енергетика Дан Йоргенсен и изпълнителният директор на „Булгартрансгаз“ Владимир Малинов.

Вертикалният газов коридор ще бъде завършен до края на 2026 г.

С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката Жечо Станков, който заедно с еврокомисаря по енергетиката Дан Йоргенсен инспектира изпълнението на лот..

публикувано на 28.10.25 в 15:10

Заради въвеждането на еврото хората масово влагат пари в банките

Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..

публикувано на 28.10.25 в 08:41
Иван Думиника

Монография за църковния живот на бесарабските българи представят в София

Монографията  "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел  "Политики в областта на междуетническите..

публикувано на 28.10.25 в 07:25