Плевен е домакин на изложба с макети на обекти, част от културно-историческото наследство на Румъния и България. От 11 до 23 септември можете да разгледате 18-те умалени модела на различните сгради, всеки ден от понеделник до събота, между 9,30 и 18 часа, в сградата на Регионалния исторически музей.
Градът-домакин е представен с два макета - Панорама „Плевенска епопея 1877 г.“, както и сградата на самия музей.
В експозицията присъстват още скалният манастир „Свети Димитър Басарбовски", отдалечен едва на 10 километра от град Русе, католическият храм „Свети Йосиф“ в село Бърдарски геран, Държавната търговска гимназия в Свищов и други.
От страна на Румъния, част от изложбата са макети на църквата „Свети Никола“ и на Кралския дворец в морския румънски град Констанца, както и Константиновият мост в Корабия.
Идеята за събитието се ражда в рамките на проекта „Дунав- Река с много история“, подкрепен от ЕС чрез Европейския фонд за регионално развитие.
Съставил: Йоан Колев
От фондация "Наталия Симеонова" са подали документи за регистрация на читалище, което ще носи името на легендата на българската рок музика Кирил Маричков. Това съобщи пред БНР бившата водеща на едно от популярните преди време телевизионни предавания "Море..
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се заплита в ритуалната зала в кметството, където малко момченце се обяснява в любов на момиченце на..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..
От фондация "Наталия Симеонова" са подали документи за регистрация на читалище, което ще носи името на легендата на българската рок музика Кирил Маричков...