Докъде се разпростират границите на толерантните към нетолерантните? Отговор на този твърде актуален въпрос търси фондация „Въпреки“, чрез един нетрадиционен арт хепънинг. На 10 октомври по обед, в отсечката между улиците „Солунска” и „Денкоглу”, всички са добре дошли, за да участват в различни дискусии, да разгледат нови изложби и артистични проекти, да послушат музика и да се потопят в атмосферата на софийските улици.
А въпросът на дневен ред ще бъде „Толерантността като култура“. Защото толерантността включва в себе си културата на общуване, емпатията, интереса към различните, към хората, животните и природата – категорични са от фондация „Въпреки“. За целта организаторите са подготвили изпъстрен с музика, танци и добро настроение арт хепънинг в центъра на София. Софийската улица „Цар Самуил“ се утвърди като пространство за представяне на различни жанрове изкуства. Улицата е запазила духовния си облик във времето, изпъстрена с галерии, музеи и артистични пространства.
Историята на музейното дело в Пазарджик започва още от втората половина на XIX век, когато по идея на Стефан Захариев в местното читалище " Виделина" се оформя сбирка от старини, монети, църковни ръкописи. През годините музеят обогатява..
Горна Оряховица е най-големият необластен град в Северна България. Намира се в близост до Велико Търново и е важен железопътен възел. По повод 155-ата годишнина от обявяването на селището за град в местния Исторически музей е подредена изложба, която..
Експозиция с участието на над 350 художници от 51 държави беше открита в морската ни столица. Тя е част от Четвъртото издание на международното триенале "Духът на акварела" и е подредена в Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна...
Месец след изпитанието в израелския град Бат Ям, изпратило тринайсет български творци в бомбоубежище, организатори и участници в международния фестивал..