Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Хаджигенов от "Отровното трио": "Очаквайте неочакваното!"

Снимка: архив

За тази вечер е обявен 99-ият антиправителствен протест в София под мотото „Нас не ни е страх“. Исканията са за оставка на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев, промени в Конституцията и въвеждане на изцяло машинно гласуване.

"Очаквайте неочакваното" – това заяви в интервю за БНР адвокат Николай Хаджигенов от т.нар. Отровно трио по повод обявеното за 16 октомври в София Велико народно въстание. Той уточни, че във "въстанието" на 16 октомври ще участват четирима евродепутати, които не са от България.
"Не получихме никакви отговори от главния прокурор, но и не сме очаквали да получим", заяви Хаджигенов в коментар за изслушването на Иван Гешев в парламента. 
„Уважаваме протестиращите, но редовните парламентарни избори през месец март са най-доброто място да се определи кой ще управлява България в следващите години". Това е казал днес Антонио Лопес- генерален секретар на ЕНП, пред българския премиер в Брюксел, преди заседанието на Европейския съвет.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 23 май 2025 г.

В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 -  Новини 09:32  - Прогноза за времето 15:37  - Започва 20-ата Световна среща на българските медии – интервю с директора на БТА Кирил Вълчев 28:56 -  "По съседски" – информации с балкански адрес..

публикувано на 23.05.25 в 19:00

Дъждовен празничен ден

В събота , 24 май, над Западна и Южна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни и значителни по количество валежи. С по-малка интензивност ще бъдат процесите в източните райони. Максималните..

публикувано на 23.05.25 в 18:15

Промени предвиждат интензивно изучаване на български за българчета от чужбина

Министерството на образованието и науката публикува за обществено обсъждане промени в Закона за предучилищното и училищното образование. Едно от значимите изменения в законопроекта е свързано с интензивната езикова подготовка по български език..

публикувано на 23.05.25 в 15:34