Книгата „И Чапа създаде света“ е послужила за вдъхновение за маршрута на виртуална обиколка на София, посветена на делото на скулптора Георги Чапкънов, автор на статуята – символ на столицата ни.
В рамките на 60 минути присъединилите се към виртуалното пътешествие ще научат любопитни факти за големия майстор: откъде идва неговата фамилия, къде се намира ателието на Георги Чапкънов, скулптура на гимнастичка или балерина краси фонтана пред Народния театър в София, както и за коя своя творба Чапкънов получава златен медал от Националния салон за изящни изкуства в Париж.
Водач във виртуалната разходка на 30 ноември ще бъде Виктор Топалов.
Будителите са личностите, към които изпитваме не само признателност и възхищение, но и възприемаме като едни от най-значимите фигури в историята ни, защото събуждат чувството ни за национална приобщеност. Какво обаче стои зад понятието "будител“,..
Един от най-добрите цигулари в света и концермайстор на Кралския Концертгебау оркестър в Амстердам Веско Ешкенази отново си е вкъщи, в родната София. Повод са двата заключителни концерта от Националното турне на проекта "В света на музиката” на..
Покана за изложба на открито "Будителките – жените, които променят историята" отправи във Фейсбук страницата си Българският културен институт във Варшава. Експозицията ще изложена на пана на оградата пред българското посолство в полската столица...
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..