Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шанс или шок е пандемията за външната ни търговия, обсъждат икономисти

Снимка: pixabay

Клубът по международна икономика към Лабораторията за научно-приложни изследвания VUZF Lab организира днес кръгла маса на тема “Външна търговия и пандемия”. Събитието ще се проведе онлайн. 

Сред основните лектори във форума са водещи български икономически експерти, сред които са проф. д-р Даниела Бобева и проф. д-р Боян Дуранкев. Водеща тема е свързана с пандемията от Covid-19 – шанс или шок е тя за българската външна търговия. Други теми в дискусията са "Световната търговия и европейският отговор на шока върху търговията в ЕС" и "Прекъсване на веригите на стойността и взаимовръзката между вътрешна и външна търговия".

Събитието ще се проведе от 10.30 часа в платформата Google Meet ТУК.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Димитър Маринов във Вечер на българските таланти зад граница в Пловдив

Откровени разговори с  български граждани, които са успели да се реализират в чужбина предлага инициативата Вечер на българските таланти зад граница, която се организира в Пловдив. Днес публиката в културен център "Елизиум Пловдив" (Ул. Душо Хаджидеков..

публикувано на 05.06.25 в 08:15

България днес - 4 юни 2025 г.

В "България днес" на 04 Юни слушайте: 01:55 - Актуална информация от България и света 12:42 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 04.06.25 в 19:00

Горещо време с превалявания в четвъртък

В четвъртък , 5 юни, преди обед ще бъде предимно слънчево, а след това ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места главно в Западна България и около Централния Балкан ще има краткотрайни валежи. В Северозападна България явленията..

публикувано на 04.06.25 в 18:25