Пампорово се радва на сравнително скромна клиентела, въпреки частичния локдаун и затворените ресторанти, спа центрове, басейни и пр.. В родопския курорт не работят ски пистите и лифтовете. И все пак, някои от хотелите посрещат уикенд туристи, привлечени от първия сняг. Това са предимно българи, които пристигат, за да подишат чист въздух и да се разходят по пътеките на Родопите. А маршрути до забележителности в околностите – колко щеш!
Проверка на Радио България установи, че курортът има пълна готовност да стартира официално ски сезона на 21 декември, след евентуалното отпадане на заповедта на министъра на здравеопазването, свързана с мерките по отношение на разпространението на Covid-19.
Неотдавна Мариян Беляков, изпълнителен директор на „Пампорово” АД, заяви пред медиите, че независимо от огромните загуби заради епидемията и ограничителите мерки, през последните месеци в курорта са били инвестирани значителни средства за гарантиране на безопасността на гостите. „Една от стъпките в тази насока е внедряването на специална система за дистанционно закупуване на лифт карти“ – заяви пред наш репортер представител на маркетинговия отдел на курорта.
Скиорите вече ще получават безкасово предварително онлайн заплатените карти чрез т.нар pick-up устройство, разположено край ски пистите. По този начин от ръководството на един от най-популярните ни ски центрове се надяват да избегнат обичайните опашки пред касите и стълпотворенията около лифтовете по това време на годината.
Предимно българи се очаква да отдъхват в местните хотели в идните месеци. Има и резервации от чужбина, но поради несигурността около пандемията, от маркетинговия отдел не пожелаха да уточнят от кои държави ще посрещнат туристи. За празниците местните хотелиери предлагат и отстъпки в пакетите.
Засега обаче сезонът е под въпрос и единствено снегът и красивите гледки на планината Родопи са в състояние да примамят в Пампорово желаещите да почиват сред заснежената природа туристи.
Снимки: pamporovo.me, БГНЕС, Милена ДимитроваХубавите есенни дни са прекрасно време за разходка сред дюкянчетата на Самоводската чаршия във Велико Търново. Чаршията възниква в средата на XIX век, когато на улицата излагат своята продукция земеделци от околните села. Появяват се и занаятчийски..
Те радват окото, сбъдват желания и лекуват. Хиляди пясъчни колони, малки и големи, наподобяващи хора, растения или митични животни, са осеяли обширна територия от 50 кв. км в околностите на град Варна. Произходът им до ден днешен не е напълно..
Стари български села с уютни къщи за гости, тишина, разходки сред природата и вкусна домашна храна. Селският туризъм се превръща в предпочитан форма на отдих, особено сред семейства и млади хора, които избират природосъобразния начин на..