Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отношенията между България и Франция - с потенциал за по-сериозно развитие

Президентът Румен Радев на среща в София с посланичката на Франция Флоранс Робин.
Снимка: БТА

Споделените цели на България и Френската република по много теми от дневния ред на ЕС и общите предизвикателства, пред които са изправени, създават условия за задълбочаване на партньорството между двете държави. Това заяви днес президентът Румен Радев на среща в София с посланичката на Франция Флоранс Робин.

От прессекретариата на президента посочват, че акценти в срещата са били възможностите за увеличаване на икономическия и инвестиционен обмен между двете страни и перспективите за подобряване на средата за френския бизнес у нас, а така също възможностите за изграждане на още по-тясна връзка между образователните институции и бизнеса в областта на професионалното обучение.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България се провежда международен конгрес на дантелиерите

В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..

публикувано на 16.08.25 в 10:25

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10