Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българско дарение за детски хуманитарен център в Скопие

Снимка: mfa.bg

Посланик Ангел Ангелов и съпругата му Биляна предоставиха продоволствени пакети за тридесет домакинства, ползващи услугите на Дневен център „Доза щастие“ в Скопие. Центърът е специализиран за работа с деца със синдром на Даун. Предоставената хуманитарната помощ е осигурена с решение на българското правителство по инициатива на външния министър Екатерина Захариева.

Вече сме направили дарения на 250 семейства с деца със специални потребности от Северна Македония. Това са над 2 тона храни и дезинфектанти, каза посланик Ангелов. Домакините от Дневния център „Доза щастие“ изразиха своята благодарност към България за оказаното вниманието и хуманния жест, предаде БГНЕС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10

Банатски вкусотии и традиции на фестивал в село Асеново

Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..

публикувано на 15.08.25 в 14:39
Веселина Свиларска

Български дизайнер шие тоалети за оперната звезда Джойс ДиДонато

Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..

публикувано на 15.08.25 в 14:31