Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 1 януари 2021 г. излизат от оборот банкнотите от 2 лева

Снимка: архив

Българската народна банка (БНБ) напомня, че от 1 януари 2021 г. изважда от обращение банкнотите с номинална стойност 2 лева, емисии 1999 г. и 2005 г. Те вече няма да бъдат законно платежно средство, съобщават от банката.

След тази дата банкнотите от 2-а лева, емисии 1999 г. и 2005 г., ще се обменят на касите на БНБ по номинална стойност без ограничение на количеството, без такса и без краен срок. В обращение ще са вече само металните монети от 2 лева, предаде БТА. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ервис Талури: Израстването между две култури е богатство

Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото пътуване започва в един размирен за Албания период. След 1997 година, когато страната преживява..

публикувано на 11.09.25 в 10:05

От запад на изток над страната ще премине студен атмосферен фронт

В четвъртък  минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..

публикувано на 10.09.25 в 18:30

Цялата магистрала "Европа" ще бъде пусната на 14 септември

В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..

публикувано на 10.09.25 в 17:21