Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гърция удължи ограничителните мерки до 8 февруари 2021 г.

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гръцкото правителство удължи до 8 февруари 2021 г. ограниченията за всички пристигащи с въздушен, сухоземен или морски транспорт в страната. От пътниците се изисква да представят негативен резултат от PCR тест, направен в рамките на 72 часа преди пътуването, както и попълнена PLF форма, с генериран QR код.  Остава в сила и задължително тестване с бърз (антигенен) тест на граничните пунктове. Изключение от изискването за тест има за шофьорите на камиони, осъществяващи търговски превози - както за предварително направен PCR, така и бърз тест на съответния ГКПП.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал на баницата във врачанското село Баница

Над 100 кулинарни майстори ще се включат в поредното издание на Фестивала на баницата във врачанското село Баница. То ще се проведе от 11:00 часа в сградата на местното читалище "Светлина 1910". По традиция кулинарните шедьоври ще бъдат разделени в три..

публикувано на 17.05.25 в 06:10

Слънчева събота с температури до 20 градуса

В събота ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има преди обед в Източна България, където на отделни места все още ще превалява. Ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и..

публикувано на 16.05.25 в 19:00
Костадин Костадинов

"Възраждане" организира в София събитие "за спасяване на българския лев"

Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и евродепутатът от партията Петър Волгин. "В петък ще призова народа да излезе и да възстанови реда и..

публикувано на 16.05.25 в 16:54