От 00:00 часа на 13 март всички лица, на които е разрешено влизането в страната и които пристигат от държави в Африка, се поставят под задължителна карантина за срок от 10 дни, нареди със заповед здравният министър.
За тези граждани не се допуска изключението „отмяна на карантината“ при предоставяне на отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането в България PCR тест.
Карантината се отменя при изтичане на 10-дневния срок и предоставяне на отрицателен резултат от проведено на десетия ден изследване по метода на полимеразно верижната реакция за доказване на Covid-19. Резултатът се представя на директора на регионалната здравна инспекция, който е издал предписанието, съобщиха от здравното министерство.
Подпорна стена по поречието на река Банщица в Кюстендил се превръща в най-дългата легална стена за графити изкуство в страната ни, информира БТА. “Целта е да бъдат привлечени артисти от цял свят, които да оставят своя творчески отпечатък в..
Кръгла маса на тема “Киберсигурността в защита на хората, образованието и обществото” ще се състои днес в София. Форумът е организиран от Съвета на ректорите, Академията на МВР и Висшето училище по сигурност и икономика, съобщава БТА. На..
В четвъртък , 19 юни, минималните температури ще са от 16 до 20°, в София – 16°. Преди обяд ще бъде слънчево, но след пладне ще има увеличения на купестата облачност. На места, главно в планинските и източните райони ще превали краткотраен дъжд...
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и..
На 21 и 22 юни Експо център "Флора" в Морската градина в Бургас ще се превърне в кулинарна арена, където най-добрите майстори на паеля от цяла..