От 00:00 часа на 13 март всички лица, на които е разрешено влизането в страната и които пристигат от държави в Африка, се поставят под задължителна карантина за срок от 10 дни, нареди със заповед здравният министър.
За тези граждани не се допуска изключението „отмяна на карантината“ при предоставяне на отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането в България PCR тест.
Карантината се отменя при изтичане на 10-дневния срок и предоставяне на отрицателен резултат от проведено на десетия ден изследване по метода на полимеразно верижната реакция за доказване на Covid-19. Резултатът се представя на директора на регионалната здравна инспекция, който е издал предписанието, съобщиха от здравното министерство.
Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..