Двама младежки делегати към ООН ще бъдат избрани на национален конкурс, организирана от Дружеството за ООН в България, информира МВнР. Те ще представляват гласа на младежите в България и ще отстояват техните интереси на най-високо междуправителствено ниво в продължение на 18 месеца - от юли 2021 г. до декември 2022 г.
Избраните ще станат част от делегацията на страната ни към Общото събрание на ООН и в Комисията по социално развитие на Икономическият и социален съвет на ООН. Младежите ще могат да работят по решенията на ООН относно младите хора с права, сравними с тези на акредитиран дипломат.
Конкурсът стартира на 15 март и е отворен за всички български граждани на възраст между 18 и 29 години. Сред изискванията са владеене на английски език, познаване на дейността на ООН в сферата на младежта и споделяне на ценностите на организацията.
Всички желаещи да кандидатстват или да номинират подходящ кандидат, могат да го направят до 23:59 ч. на 16 април 2021 г. ТУК.
България е доказан лидер в младежкото включване на международно ниво с вече 15-годишна утвърдена практика, припомнят от МВнР.
"В навечерието на Деня на храбростта и празник на Българската армия 6 май се обръщам към Вас с чувство на признателност и благодарност. Вие изпълнявате войнския си дълг с решимост и допринасяте за утвърждаване авторитета на Българската армия и страната..
Във вторник минималните температури ще са от 10 до 15°. В София ще е около 13°. През деня ще преобладава слънчево време. След обяд и вечерта ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има кратки валежи с гръмотевици. В Западна и Северна България е..
"Два "Кугъра" ще придружат Ми-17, който ще спусне българския трикольор. Военните паради се правят регулярно, за да се покаже славата на армията и да се направи връзка с миналото, защото армията е стожер и една от основните институции за всяка..
"Азбука на бирата" е първото заглавие, което измислих преди 15 години, когато започнах да събирам своите бирени истории – пише в предговора на новата си..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от..
Продължава отстраняването на щетите, причинени от поройните дъждове на 6 май в 3 села на община Бойчиновци. Отново наводнени са къщи и дворове в Лехчево...