Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търсят се новите младежки делегати към ООН

Снимка: МВнР

Двама младежки делегати към ООН ще бъдат избрани на национален конкурс, организирана от Дружеството за ООН в България, информира МВнР. Те ще представляват гласа на младежите в България и ще отстояват техните интереси на най-високо междуправителствено ниво в продължение на 18 месеца - от юли 2021 г. до декември 2022 г.

Избраните ще станат част от делегацията на страната ни към Общото събрание на ООН и в Комисията по социално развитие на Икономическият и социален съвет на ООН. Младежите ще могат да работят по решенията на ООН относно младите хора с права, сравними с тези на акредитиран дипломат.

Конкурсът стартира на 15 март и е отворен за всички български граждани на възраст между 18 и 29 години. Сред изискванията са владеене на английски език, познаване на дейността на ООН в сферата на младежта и споделяне на ценностите на организацията.

Всички желаещи да кандидатстват или да номинират подходящ кандидат, могат да го направят до 23:59 ч. на 16 април 2021 г. ТУК

България е доказан лидер в младежкото включване на международно ниво с вече 15-годишна утвърдена практика, припомнят от МВнР. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

И след 55 години архитектурата на дома на БНР все още привлича интерес от близо и далеч

През настоящата 2025 година емблематичната нова сграда на Българското национално радио, на ул. "Драган Цанков" № 4, има юбилей – 55 години от първата ѝ копка. На 17 август 1970 г. е започнал строежът на уникалното по рода си здание, дело на прочутия..

публикувано на 05.05.25 в 10:50

В Скопие скъсаха българския трибагреник от венците пред гроба на Гоце Делчев

В Скопие поругаха българския трикольор. Лентите бяха откъснати от венците, положени пред гроба на българския революционер и борец за свободата на географската област Македония  Гоце Делчев. Посегателството е извършено в двора на манастирчето "Свети Спас"..

публикувано на 05.05.25 в 08:42

Отбелязваме Световния ден на пулмоналната хипертония

Тази вечер фасадата на Националния дворец на културата в София ще бъде осветена в синьо в знак на солидарност с болните от пулмонална хипертония. Към световната инициативата, която насочва погледа към това тежко и често трудно диагностицирано..

публикувано на 05.05.25 в 06:00