За последното денонощие в страната са установени 4637 нови случая на коронавирус при направени 19 497 теста. Според Единния информационен портал положителните проби са 24%. Най-много са новозаразените в София – 1116. Следват областите Бургас – 449, Пловдив – 362 и Варна – 343 нови случая.
Активно болните са 44 663. През последното денонощие са починали 187 души, с тях общият им брой вече е 11 472. Хоспитализирани са 7269 пациенти. 577 са в интензивни отделения. За последното денонощие са излекувани 1877 души и общият им брой достигна 227 059.
Ваксинираните за денонощието са 2828 души. Общо ваксинираните от началото на кампанията са 341 707. С две дози са имунизирани 59 994 души.
На българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ е монтирана измервателна апаратура, която в продължение на два месеца събира ценни данни за слънчевата активност и връзката ѝ със земното магнитно поле. Проучванията се осъществяват в рамките на..
Над 20 групи от цялата страна ще дефилират на 23 февруари от 10:00 ч. на стадион "Левски" в град Елин Пелин пред жителите и гостите на общината за фестивала на маскарадните игри "На гости у Шопско". Участници в обредни костюми от животински кожи ще..
През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22..
Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес..