Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов поздрави Кирякос Мицотакис по повод Националния празник на Гърция

Снимка: архив

Премиерът Бойко Борисов е поздравил гръцкия си колега Кирякос Мицотакис по повод Националния празник на Гърция – 25 март. В поздравителния си адрес до Мицотакис той е отправил към приятелския гръцки народ сърдечни пожелания за благоденствие и по-нататъшен просперитет, съобщи правителствената пресслужба.

По повод 200-годишнината от началото на Освободителната борба през 1821 г. премиерът Бойко Борисов припомня и приноса и жертвоготовността на хиляди българи, които са участвали в Гръцкото въстание.

В заключение премиерът отбелязва отличните стратегически отношения между България и Гърция.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Левски

България отбелязва 188 години от рождението на Васил Левски

На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски. Васил Левски – ненадминат в смелостта, изправил се срещу цяла империя Васил Левски –..

публикувано на 18.07.25 в 09:43
Благомир Коцев

Съдът остави в ареста разследвания за корупция кмет на Варна Благомир Коцев

Състав на Софийския апелативен съд потвърди мерките за неотклонение "задържане под стража" спрямо кмета на Варна Благомир Коцев и двамата общински съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев. Бизнесменът Ивайло Маринов е освободен с мярка за..

публикувано на 18.07.25 в 09:26

Конният спорт завладява курорта "Албена"

В разгара на летния сезон много емоции очакват любителите на конния спорт в черноморския ни курорт "Албена". На 18 и 19 юли там ще се проведе вторият кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия. За първи път купата се провежда в четири..

публикувано на 18.07.25 в 09:15