Тази вечер 2 знакови сгради в България ще бъдат осветени в червен цвят - Националният дворец на културата в София и Параклис-мавзолей "Свети Георги Победоносец" в Плевен, като символ на съпричастност към хората с нарушения в кръвосъсирването. Събитието е организирано от Българската асоциация по хемофилия, а поводът е Световният ден за борба с това генетично заболяване.
В програмата на асоциацията фигурира също така символичен флашмоб с хвърляне на червени балони в небето едновременно в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен. Организаторите канят всички в знак на съпричастност към страдащите от това рядко заболяване да се облекат в червено и да изпратят своя снимка до тяхната Фейсбук страница.
До полунощ все още на отделни места в планинските райони ще има краткотрайни валежи. През втората половина от нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. В сутрешните часове в неделя на отделни места в равнините и котловините ще се..
Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на..
Президентът Румен Радев, който присъства на Националния събор на овцевъдите до Петропавловския манастир край Лясковец, поздрави протестиращите днес в различни градове на страната с искане референдум за еврото и за запазване на българския лев, предаде..
Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло,..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на..