Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1/2 от работодателите готови да продължат дистанционната заетост и след пандемията

Снимка: архив

Повече от половината работодатели (55%) са започнали да прилагат дистанционна работа в предприятията си, а 28% са прилагали тази форма на работа и преди пандемията. 17% от работодателите не прилагат работа от разстояние. Това показва анкета на Българската стопанска камара сред ръководителите на 180 предприятия в цялата страна за влиянието на Covid-19 върху организацията на работата.

За всеки трети работодател (33,3%) трудност се оказват регламентирането на правилата за работа от разстояние и обезпечаването на работните места у дома с необходимата техника. За 28% проблем е отчетността и нарастващият стрес в работата. 17% от ръководителите посочват изостряне на вътрешноекипните конфликти. Въпреки тези проблеми половината работодатели възнамеряват да продължат с дистанционните форми на заетост и след отпадане на противоепидемичните мерки.

Намаляването на режийните разходи (72%) и създаването на гъвкави форми на труд (67%) са най-големите позитиви на дистанционната работа, според участниците в анкетата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заупокойна литургия за папа Франциск ще бъде отслужена в София на 28 април

Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води диалог с хората от нашето време с простодушие и искреност, като винаги търсеше онова, което ни..

публикувано на 23.04.25 в 16:50

Трус от 6,2 в Турция е усетен в цяла България

Земетресение от 6,2 с епицентър в района на Истанбул, регистрирано днес в 12:49 часа местно време, е усетено в различна степен и на територията на цяла България, предаде БТА, позовавайки се на Националния сеизмологичен център към Национален..

публикувано на 23.04.25 в 16:30

Омбудсманът поиска разяснение за бъдещото изучаване на религия в училище

Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на образованието Красимир Вълчев с настояването за предоставяне на изчерпателна публична информация по повод намерението да се въведе предмета "Религия и добродетели" като задължителен. Това..

публикувано на 23.04.25 в 12:10