Планът за възстановяване и устойчивост трябва да бъде ревизиран, заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Брюксел, където той участва в заседание на Европейския съвет. По думите му, такава е оценката на Брюксел и служебното правителство работи усилено по промени в съответствие с изискванията и духа на модернизацията на една европейска държава, които да предложи на следващото редовно правителство.
В отговор на журналистически въпрос за действията на Беларус по принудителното приземяване на самолет, президентът заяви, че те са в абсолютно нарушение на международното право.
Запитан дали има информация, че проектът „Турски поток“ е строен от беларуски компании под санкции с техника, отклонена от европроекти, той заяви, че ще се направи всичко възможно за проверка на тези твърдения.
По повод провелия се дебат в Европейския съвет за отношенията на ЕС с Русия той посочи, че в политиката на съюза трябва да се отчитат както тревожните моменти, така и необходимостта от диалог.
Президентът Радев съобщи, че се очаква на Съвета през втората половина на юни да има придвижване на въпроса за започването на преговори за присъединяване на Северна Македония към ЕС.
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..