Тази събота и неделя (29 и 30 май) всеки, който има желание да се ваксинира, може да го направи на някой от трите пункта, които се разкриват в столицата:
- входа на Южен парк към бул. „Гоце Делчев“;
- входа на Борисовата градина при Орлов мост;
- паркинга пред „Т-Маркет“ на бул. „Възкресение“.
За това съобщи от официалната си Фейсбук страница кметицата на София Йорданка Фандъкова. Ваксините ще поставят лекарски екипи от общинските болници между 9 и 16 ч.
Кампанията е по инициатива на Столична община и столичното РЗИ.
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..