До края на следващата седмица служебният вътрешен министър Бойко Рашков ще подаде сигнал в прокуратурата срещу бившия премиер Бойко Борисов. Причината е информация, която е получил за прикриване на престъпления и за заплахи към главния свидетел на тези закононарушения. Пред "Евроком" министърът разказа за среща с анонимен свидетел, според който Бойко Борисов му заявил: “Имаш жена и деца, които няма да разберат дали не ядат твоето месо”.
Междувременно на среща с младежи от ГЕРБ бившият премиер каза, че все още няма доказателства по повод твърденията за подслушвани политици. “Толкова се паникьосаха, че трябваше много бързо да съшият нещо, да направят някаква компилация и дори ни нарекоха “бивши хора”, коментира той, отричайки неговото правителство и службите да са подслушвали опозиционни лидери.
Активисти от организацията “Невидими животни” и ангажирани с каузата граждани внасят в Народното събрание петиция, подписана от над 110 хил. души, с искането за забрана на клетките за телета. Те настояват за законодателна забрана на този подход и..
Последователите на духовния учител Беинса Дуно (Петър Дънов), известни като Бялото братство, посрещат на Седемте рилски езера Божествената Нова година на 19 август – Преображение Господне по стар стил. "Това централно събитие в християнството е свързано..
През нощта над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на..
В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02 – Поевтиняват ли храните от..
Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до..