Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руски опозиционер се надява да стигне до Варна

Снимка: архив

Опозиционният политик и бивш депутат от Държавната дума Дмитрий Гудков съобщи, че заминава от Русия за Украйна. Гудков е заподозрян по дело за неплащане по договор за аренда. Самият той нарича преследването си от страна на руските власти политическo. „Близки източници от обкръжението на администрацията на президента ми съобщиха, че, ако не напусна страната, фалшивото наказателно дело е бъде продължено до ареста ми“, съобщи политикът. Пред РИА Новости той потвърди, че действително е напуснал Русия и от Киев планира да замине за Варна, където са родителите му.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България се провежда международен конгрес на дантелиерите

В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..

публикувано на 16.08.25 в 10:25

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10