Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БАБХ ще проверява обектите за производство и продажба на сладолед

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От днес Българската агенция по безопасност на храните започва извънредни проверки на обектите за производство и продажба на сладолед, съобщиха от агенцията. Проверките в предприятията ще приключат в края на месеца, а в търговските обекти и щандовете на открито без предварително опаковане на сладоледа – на 30 септември. Ще се следи за използваните суровини, хигиенните условия, спазването на правилата за съхранение на продукта. Елемент на проверката ще бъде също дали търговците предоставят информация за наличието на вещества в сладоледа, които могат да предизвикат алергични реакции.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10