По повод 85-ата годишнина от първите предавания на БНР за чужбина, техният приемник - Радио България, стартира викторина с въпроси за българската култура и история.
Във втория брой на викторината ви попитахме кои обекти (от 5 изброени) са част от Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО?
Обобщените резултати от нея на десетте езикови версии на Радио България показват, че най-разпознаваеми са Рилският манастир и старият град Несебър. Това са и две от най-популярните дестинации за културен туризъм у нас.
Боянската църква, която също е обект на ЮНЕСКО, се нарежда на трето място по разпознаваемост сред интернет аудиторията ни.
Най-малко гласове, и съвсем основателно, са получили Перперикон и Хераклея Синтика. Те не са част от Списъка на ЮНЕСКО, но - най-вероятно заради популярността си, придобита в последните години, са приобщени от някои участници в анкетата към него.
Повече за включените културни паметници от България в Списъка на световното културно и природно наследство можете да прочетете ТУК.
Благодарим ви за участието в допитването и ви каним да се включите в следващата ни викторина, която съвсем скоро ще се появи на сайта на Радио България!
Съставил: Красимир Мартинов
Снимки: архив, Лиляна Узунова
България осъмна в бяла приказка и денят ни напомни, че всичко тече, всичко се променя. Дали това важи и за родния ни парламент?- Йоан Колев тръгна по следите на отговора. Изкуството, като по- безболезнен и ясен начин да..
В деня, в който православната църква почита св. Мина, новоизбраните 240 депутати се заклеха във всичките си действия да се ръководят от интересите на народа, а от парламентарната трибуна се чуха тежки думи за застрашена демокрация. И понеже уроците от..
На 8 ноември в „България днес“ слушайте п роф. Христо Пимпирев за 33-ата българска полярна експедиция, актуална информация от България и българските общности зад граница, за новия проект на Джо Лин Търнър и Мария Илиева. В..
В „България днес“ на 25-ти ноември отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жени, обявен с Резолюция на ООН през 1999 г. На всеки 10..