Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 10 области на страната не са регистрирани новозаразени с коронавирус

Снимка: ЕПА/БГНЕС

62 са новите случаи на коронавирус в страната при направени 9649 теста. Положителни 0,64% от взетите проби, сочи Единният информационен портал. Най-много са новозаразените в София-град - 22. В останалите области с нови случаи те са под 10, а в общо 10 области не са установени заразявания с Covid-19.

Регистрираните активно болни са 9431. Хоспитализирани са 1588 пациенти. 201 от тях се лекуват в интензивни отделения. 9 души с установен Covid-19 са починали. Като оздравели са отчетени 78 души.

14 241 са поставените ваксини за изминалите 24 часа. Общо поставените дози в страната вече са 1 709 510. С пълна имунизация са 776 172 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..

публикувано на 20.02.25 в 12:00
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35