За последното денонощие в страната са регистрирани 176 заразени с коронавирус. Положителни са 2,73% от направените 6436 теста, сочи Единният информационен портал. Най-много са заразените в София -– 53, в областите Варна – 28 и в Бургас – 13. Без инфектирани са областите Видин, Кюстендил, Монтана, Шумен и Ямбол.
Регистрираните активно болни са 10 907. Хоспитализирани са 1059 пациенти. В интензивни отделения се лекуват 99 заразени. За последните 24 часа са починали 3-ма души с установен Covid. Излекуваните са 13.
В неделния ден са поставени 2331 ваксини. Със завършена имунизация са 1 037 146 души при общо поставени 2 093 630 дози от началото на ваксинационната кампания.
В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..