Оттеглянето на кандидата за премиер на ИТН Пламен Николов е точка от дневния ред на днешното заседание на парламента. Николов посочи, че при гласуването на неговото оттегляне няма да заяви нищо повече от това, което е посочил във внесеното от него заявление.
След вчерашния втори председателски съвет в парламента председателят на парламентарната група на „Изправи се.БГ! Ние идваме!“ Мая Манолова заяви, че Народното събрание ще приключи процедурата с първия мандат, като гласува, че отхвърля кандидатурата на Пламен Николов за премиер. Така ще може да се върви към връчването на втори мандат.

В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски – обзор на по-важното от Балканите през седмицата 19:54 – Православен църковен календар -..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до туристическа агенция или билет за нискотарифна авиокомпания. Началото му идва преди няколко..
Румъния предоговори с ЕС своя Национален план за възстановяване и устойчивост Еврокомисията одобри нов вариант на Националния план за възстановяване и устойчивост на Румъния, съобщи министърът по европейските фондове Драгош Пъслару, цитиран от..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..