Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът приключва процедурата по мандата на ИТН

Снимка: архив

Оттеглянето на кандидата за премиер на ИТН Пламен Николов е точка от дневния ред на днешното заседание на парламента. Николов посочи, че при гласуването на неговото оттегляне няма да заяви нищо повече от това, което е посочил във внесеното от него заявление.

След вчерашния втори председателски съвет в парламента председателят на парламентарната група на „Изправи се.БГ! Ние идваме!“ Мая Манолова заяви, че Народното събрание ще приключи процедурата с първия мандат, като гласува, че отхвърля кандидатурата на Пламен Николов за премиер. Така ще може да се върви към връчването на втори мандат. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Меморандум стимулира участието на българската индустрия в превъоръжаване на армията

В Деня на отбранителната индустрия, 16 юли, ще бъде подписан меморандум за взаимодействие между Министерството на отбраната, Министерството на икономиката и индустрията и Министерството на иновациите и растежа с отбранителната индустрия. "С този..

публикувано на 16.07.25 в 06:00

В средата на седмицата ще е топло с локални валежи

В сряда минималните температури ще са от 18 до 22°. В София ще е 18°. През деня ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания. След обяд над планинските масиви и Източна България ще се развива купеста облачност и ще превали. В Лудогорието..

публикувано на 15.07.25 в 18:30

Румънски кораб, проучващ чистотата на Дунав, акостира край Русе

Корабът REXDAN, който извършва мащабно изследване на конфигурацията и динамиката на река Дунав – от Черно море до Виена, акостира край Русе. Плавателният съд е собственост на Университета "Долен Дунав" в румънския град Галац. Българският..

публикувано на 15.07.25 в 17:36