Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С концерт на Софийски солисти започват Празниците на изкуствата в Созопол

Снимка: БГНЕС

Днес започва 37-ото издание на Празниците на изкуствата Аполония. По традиция в програмата са включени концерти с класическа музика, както и изпълнения на поп, рок и джаз музиканти. Фестивалът представя няколко изложби, нови български книги, театрални представления и прожекции на нови български кинотворби. Ще се проведат и майсторски класове – на оперната прима Александрина Пендачанска, джаз певеца Васил Петров и писателя Георги Господинов. Откриването е с концерт на Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Пламен Джуров. През 2021 г. съставът чества своята 60-годишнина




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Древен лукс и модерно изживяване – обновената вила "Армира" става туристически хит

В Източните Родопи, на мястото където римски патриции са пили вино под мраморни колони, днес туристи обличат автентични тоги и се дивят на оригинални мозайки от II-III век. Вила " Армира " – единствената запазена римска аристократична..

публикувано на 11.07.25 в 12:50
Младежки камерен хор

Камерният хор "Охана" спечели "Гран при на нациите" за 2025 г. в Орхус

От 28 юни до 6 юли в датския град Орхус се проведоха шестите поред Европейски хорови игри, наред с друг важен за хоровия свят конкурс – "Гран при на нациите". С два златни медала в категориите "Камерни хорове" и "Сакрална музика а капела" е отличен..

публикувано на 10.07.25 в 09:50
Посланикът на Република Албания в България Инид Мило

Природата и културното наследство на Албания през обектива на Николай Шабарков

Фотографска изложба "Snapshots of Albania – A Season to Remember" поставя в центъра на вниманието природните красоти и културното наследство на Албания, пречупени през обектива на българския фотограф Николай Шабарков. Неговата работа не е просто..

публикувано на 08.07.25 в 12:05