Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вяра Панталеева с нова версия на някогашния хит „Боса по асфалта“

Снимка: Facebook /Vyara Pantaleeva

„Боса по асфалта вървя си, свиркам си и нищо не търся – просто детски навик още в мен живее…“

Със сигурност поколението, израсло с диско музиката, познава добре този хит от репертоара на Росица Кирилова. Музиката е дело на Зорница Попова – автор на стотици песни, много от тях превърнали се във „вечнозелени“ . Текстът е на Йордан Янков и е написан специално за Роси Кирилова. По онова време певицата е в началото на своята кариера, а „Боса по асфалта“ не само веднага става хит, но се превръща и в нещо като нейна визитна картичка.

Неотдавна Вяра Панталеева и VINTAGE бенд направиха нов аранжимент и записаха кавър, който е част от новия им VINTAGE проект.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Оцет ли пи, лимон ли яде"… за негативните послания – с усмивка

Стефан Вълдобрев пусна още един сингъл от албума си с "Обичайните заподозрени" – "!Удивителни въпросителни?". Следвайки името на албума, Стефан не престава да задава въпроси още в заглавието на песента "Оцет ли пи, лимон ли яде", и продължава да се..

публикувано на 12.06.25 в 10:15

За 21-ви път Поморие е домакин на Международния фестивал на православната музика

На 11 юни, в 8.30 сутринта, с традиционното посрещане на иконата "Св. Богородица – Достойно есть" пред храма "Рождество на Пресвета Богородица" се поставя началото на 21-вото издание на утвърдения Международен фестивал на православната музика в..

публикувано на 10.06.25 в 19:05

Стенли не изневерява на характерния си стил с новата песен "Власт"

Винаги в крак с времето, но запазващ характерния си стил, Стенли представя най-новата си песен "Власт". Музиката е създадена заедно с младите музиканти от Innerglow, Тодор Ковачев е написал текста, Петър Желев е направил аранжимента. За първи..

публикувано на 10.06.25 в 10:15