Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Купуваме още 2 хил. машини при вот 2 в 1

Росица Матева
Снимка: БГНЕС

Необходимо е да бъдат купени около 2 хил. машини за гласуване, за да се проведат изборите за парламент и за президент в един ден, каза за БНР зам.-председателят на ЦИК Росица Матева. Ако вотът се състои 2 в 1, разходите ще бъдат по-ниски, тъй като ще се спести от хонорари за членовете на комисиите, от командировъчни в чужбина, от логистиката на бюлетини, машини и изборни книжа. Според Росица Матева най-добре е парламентарният вот да съвпадне с първия тур на избора за президент. Ще бъдат необходими обаче минимум две седмици между двете гласувания, за да се пренастрои софтуера.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българските деца бъркат родната си граматика с пренесени правила от английския език

Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..

публикувано на 13.08.25 в 09:45

Над 40 български издателства се включват във фестивала "С книга на плажа" в Бургас

Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора".  В програмата на събитието са включени премиери на..

публикувано на 13.08.25 в 08:15

На кръгла маса в София ще търсят решения срещу шарката по овцете и козите

На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната.  Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..

публикувано на 13.08.25 в 08:10