Празникът на Пловдив, който се отбелязва в деня на Съединението на Княжество България с Източна Румелия, ще започне с традиционния маратон от град Съединение до едноименния площад в областния център. Честванията ще продължат с тържествен молебен в катедралния храм “Света Богородица” и полагане на венци и цветя пред паметника на Захари Стоянов и паметната плоча на майор Райчо Николов.
В празничната програма са включени също концерт на духовия оркестър в града и възстановка на историческите събития от 6 септември 1885 г., както и изложбата “Пловдив по пътя към модерния свят” в Регионалния исторически музей.
Празникът ще завърши със заря-проверка, на която президентът Румен Радев ще произнесе тържествено слово.
На 4 февруари Православната църква чества преподобни Исидор Пелусиотски – един от Отците учители на Църквата, теолог, автор на богословски съчинения. Роден около 360 г. в знатно семейство в Александрия, Египет. Получава отлично образование..
На 4 февруари с ритуал по полагане на цветя в Благоевград ще бъдат отбелязани 153 години от рождението на българския революционер Гоце Делчев. Церемонията в знак на почит към войводата ще се състои от 11:00 часа пред паметника на водача и идеолог на..
На 3 февруари Православната църква отдава специална почит към св. Симеон Богоприимец и Анна пророчица, които посрещнали Младенеца Христос в Йерусалимския храм и се удостоили да видят с очите си обещания, още след Грехопадението, Спасител на..
На 4 февруари с ритуал по полагане на цветя в Благоевград ще бъдат отбелязани 153 години от рождението на българския революционер Гоце Делчев...
На 3 февруари Православната църква отдава специална почит към св. Симеон Богоприимец и Анна пророчица, които посрещнали Младенеца Христос в..
На 4 февруари Православната църква чества преподобни Исидор Пелусиотски – един от Отците учители на Църквата, теолог, автор на богословски..