Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Външният министър поздрави РС Македония за 30 годишнината от независимостта ѝ

Министърът на външните работи Светлан Стоев
Снимка: БГНЕС

Министърът на външните работи Светлан Стоев поздрави  РС Македония за 30-тата годишнина от обявяването на независимостта на страната.

В обръщение до министъра на външните работи на РС Македония Буяр Османи, министър Стоев изтъква, че страната ни е признала първа независимостта на Западната ни съседка. Външният ни министър припомня и големите очаквания от началото на 90-те години, че политическите промени в новопризнатата държава ще донесат възможност за преодоляване на изкуствените разделения, наложени на хората от двете страни на границата.

Министър Стоев изрази също увереност, че пълното прилагане в дух на добра воля и от двете страни на Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество от 2017 г. може да бъде основа за по-амбициозни и истински европейски отношения между България и РС Македония.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 13 август 2025 г.

В "България днес" на 13 Август слушайте: 01:23 – Актуално от България и сънародниците по света 12:25 – В пика на летния сезон – как ресторантьори и клиенти очакват смяната на валутата? 23:30 – Да избягаме към Своге за..

публикувано на 13.08.25 в 19:00

Максималните температури през деня леко ще се понижат

В четвъртък  минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..

публикувано на 13.08.25 в 18:00

Българските деца бъркат родната си граматика с пренесени правила от английския език

Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..

публикувано на 13.08.25 в 09:45