Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международен турнир по бадминтон започва в София

Снимка: Архив

Близо 370 състезатели ще участват в Открития международен шампионат на България по бадминтон, който ще се проведе от 7 до 10 октомври в столичната зала „Европа“.

В надпреварата ще има представители от България, Турция, Литва, Полша, Италия, Мексико, Северна Македония, Австрия, Франция, Белгия, Сърбия, Норвегия, Швейцария, Естония, Молдова, Украйна, Дания, Гърция, Кипър, Чехия, Индия, Турция, Швеция, Канада, Казахстан, Германия, Шри Ланка, Португалия, Австралия, Малта, Израел, Малайзия, Великобритания и други.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Виктория Бешлийска

Виктория Бешлийска влезе в каталога на литературната агенция "Къртис Браун"

Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..

публикувано на 25.02.25 в 16:48

Българската армия е поръчала немска IRIS-T и френски CAESAR

България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..

публикувано на 25.02.25 в 13:37
Иво Михов

В Софийския университет работят върху създаването на квантов компютър

Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..

публикувано на 25.02.25 в 10:45