Пловдивският Апелативен съд обсъжда дали Тошко Тодоров - Машора, който е издирван с Европейска заповед за арест от Гърция по обвинение за трафик на хора, да остане в ареста и да бъде екстрадиран в Гърция.
64 годишният мъж от с. Столетово преди 2 години продал колата си - бус „кемпер“ на собственик от Плевен. Колата е заловена край Драма с 28 нелегални емигранти. След продажбата новите притежатели не са сменили регистрацията и пред гръцките власти Тодоров фигурира като собственик и обвиняем.
Роднини и приятели на Тодоров се събраха на протес пред Съдебната палата с искане той да бъде освободен и да не бъде екстрадиран, предава кореспондентът на БНР в Пловдив Севдалин Палаузов.
Сънародници в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен изразиха съпричастност с протестиращите в България, които настояват за независимо правосъдие. Стотици граждани се стекоха пред Съдебната палата в София на протест под надслов "Да свалим бухалките..
В "България днес" на 16 юли слушайте: 00:43 - Министерски съвет одобри Програма за подпомагане на българските общности зад граница за 2025 г. 07:42 - За българите в Дубай, ОАЕ говори посланикът на Република България Иван Йорданов 27:13 -..
В четвъртък минималните температури ще са от 14 до 22°. В София ще е 14°. През деня в страната ще премине студен атмосферен фронт и на много места ще има кратки валежи с гръмотевични бури и градушки. По-интензивни ще са вечерта и през нощта срещу..
България заема второ място в ЕС по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2025 г. със скок от 15,1 на сто спрямо същия период..
От есента Министерството на труда и социалната политика започва програма за привличане на българи от чужбина. Над 33 млн. евро ще финансират..
Сънародници в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен изразиха съпричастност с протестиращите в България, които настояват за независимо правосъдие...