За втора поредна вечер в София се провежда протест срещу "зелените сертификати". Този път столичани се събират пред сградата на Президентството, предаде репортерката на БНР Евелина Стоянова.
Валидността на сертификата за преболедували от Covid-19 се удължава от 6 на 12 месеца в рамките на страната, съобщи на брифинг служебният здравен министър Стойчо Кацаров.
Документът за ваксина след поставена първа доза също ще важи като сертификат за 1 месец, докато се чака втора доза. До 25 октомври при проверки на здравните власти за нарушения при прилагането на новите противоепидемични мерки ще се издават само предписания, без глоби. Това е гратисен период, за да се тества системата, добави зам.-министърът Димитър Петров.
За служителите в обектите, които работят на закрито и влизат в изискването за зелен сертификат, ще се осигурят безплатни антигенни тестове, обеща Стойчо Кацаров.
В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български..
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата страна. По-значителна облачност ще има над южната половина от страната. Главно в Рило-Родопската..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди цялостен анализ на нормативната уредба в областта на естетичната медицина. Паралелно с това започват и извънредни проверки в цялата страна за нерегламентирани медицински услуги в сферата. До..
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..