Хуморът е чудесно средство за справяне със социалната дистанция и изолацията по време на пандемия. Затова екипът на Музея на хумора и сатирата в Габрово лансира поредица от 20 хумористични видеоистории с популярни български личности. Чрез тях зрителите могат да се „заредят“ със здравословни дози смешки, спомени от Габрово, с измислици, фокуси, танци, карикатури, смях, нелепи идеи, гегове, хумор и сатира. Въпросните кратки видеа се разпространяват в социалните канали на Музея, както и в платформите Facebook, Instagram и Youtubе.
В проекта, под наслов “Чувство за хумор“, участват любимци на българската публика, като: Любо Нейков, Стефан Вълдобрев, Мария Силвестър, Христо Гърбов, Мая Новоселска, Стефан Щерев, Дони, карикатуристът Чавдар Николов и други.
Видеоисториите са представени под формата на „видео ваксини“ срещу лошо настроение. Защото твърдението, че смехът удължава живота не е просто клише, а научен факт – освобождаването от стрес има положителен ефект върху здравето и укрепва имунната система, освен че значително подобрява и психическото ни състояние – заявяват инициаторите на проекта. “А светът е оцелял, защото се е със смях ваксинирАл“ – допълва един от участниците във видеоисториите, като перифразира мотото на Габровския музей, написано от Радой Ралин : “Светът е оцелял, защото се е смял”.
Видеата са посветени на Музея на хумора и сатирата, Габрово и Габровския карнавал, но далеч надхвърлят това си посвещение. Приятно гледане!
Съставил : Венета Николова
Концертно изпълнение на сценичната кантата "Кармина Бурана" от Карл Орф в София се превърна в празник за меломаните и заявка за силата на музиката да стопява ледове в дипломацията. За първи път на една сцена се качиха три оркестъра от три съседни..
Житейската история на принцеса Мафалда Савойска е любопитна, вълнуваща и трагична. Тя е родена в Рим през 1902 г. и е второ дете на италианския крал Виктор Емануил III и Елена Черногорска, сестра е на българската царица Йоана. През 1925 се омъжва за..
По повод деня на свети Кирил, Археологическият музей "Велики Преслав" представя изложбата "По следите на учениците". Експозицията, посветена на създателите на славянобългарската азбука проследява Кирило-Методиевския маршрут в България, като част..
Житейската история на принцеса Мафалда Савойска е любопитна, вълнуваща и трагична. Тя е родена в Рим през 1902 г. и е второ дете на италианския крал..
Концертно изпълнение на сценичната кантата "Кармина Бурана" от Карл Орф в София се превърна в празник за меломаните и заявка за силата на музиката да..