Лабиринтът в скалите се намира на 60 км. от град Добрич и представлява 3-километров маркиран маршрут на две нива с начална точка центъра на село Краново. Осигурени са карти и табели, които указват посоката и забележителностите в околностите.
Екопътеката е разположена на десния бряг на Суха река, близо до румънската граница и се очаква да стане модел за усвояване на природното наследство за нуждите на екологичния туризъм. Сухата река е имала постоянно течение допреди стотина години, но част от нея е пресъхнала заради изсичане на околните гори. В района има колония от скални монашески обители, датирани от късната античност. Учените ги определят като най-старите в Европа.
Новата екопътека е първа стъпка към изграждане на бъдещ ландшафтен парк, включващ и други туристически маршрути по поречието на Суха река, каза пред програма „Хоризонт“ на БНР - Николай Панайотов, изпълнителен директор на Българска асоциация за селски и екологичен туризъм. Според него потенциалът на целия район е неизчерпаем и открива възможност за съживяване на бизнеса. Един от начините е отваряне на къщи за гости и ресторанти, както и използването на летище Кайнарджа, на двайсетина километра от град Силистра, за туристически обиколки по въздух.
Съставил : Венета Николова
Сладкото изкушение "Га́раш" е торта, чиято история е много любопитна и заслужава вниманието както на интересуващите се от история , така и на любителите на безспорните ѝ вкусови качества. Създателят ѝ е австро-унгарецът Коста Гараш. Смята се, че..
В рамките на официалната визита на българска правителствена делегация в Черна гора се проведе среща между министрите на туризма на България и Черна гора Мирослав Боршош и Симонида Кордич. Сред основните теми бе подетата от българското Министерство..
България се позиционира на картата на здравния туризъм като конкурентна дестинация, предлагаща качествен продукт на европейско ниво. Това каза пред БТА д-р Сийка Кацарова, председател на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, във връзка със..