Учените от Института за гората към БАН са насочили усилията си към проучване на развитието и адаптацията на горите към климатичните и антропогенни въздействия. Те отчитат човешката дейност и природните фактори като основни причинители за горските пожари у нас. Често възникването им се дължи на човешка намеса, която се изразява в небрежното боравене с огън на ловци и на туристи, неконтролираното изгаряне на стърнища през есента, производствената и транспортната дейност и дори на забравени стъклени бутилки, през които светлината преминава перфектно и се пречупва, предизвиквайки пожари.
В момента учените от Института за гората са обединили усилията си в подготовката на цялостен план за стопанисване и смекчаване на последствията от климатичните промени и човешката намеса, който е насочен към лесовъдските системи в България.
Съставил : Венета Николова
По време на заседанието на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство в Брюксел служебният министър на земеделието и храните д-р Георги Тахов е поискал защитни мерки срещу вноса в България на пчелен мед с украински произход. Румъния е подкрепила..
Сухопътните войски в България честват бойния си празник. В съобщение на пресцентъра на Министерството на отбраната се отбелязва, че на 19 ноември се навършват 139 г. от славната победа при Сливница и 146 г. от създаването на българските сухопътни..
В Националната библиотека „Св.Св. Кирил и Методий“ в София тази вечер от 18:00 ч. ще бъде представена книгата „Десет велики българолюбци“ на журналистката Милена Димитрова. Разказът за десетте личности от различни националности и епохи съживява..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..