Българите в Словакия имат възможност да упражнят правото си на глас в една изборна секция - в столицата Братислава. Сънародниците ни там приемат съвсем спокойно факта, че трябва да излязат и да гласуват за трети път в рамките на една година. И даже са убедени, че това е цената, която сега трябва да платим, за да дойде промяна към по добро в България.
Иво Раданов отдавна живее в чужбина, а от известно време се е установил в Братислава. За себе си казва, че дори се е зарадвал, като е разбрал че през ноември пак ще има избори. Не гледа на тях като на разхищение на лично време и средства, а напротив - у него този факт засилва надеждата, че по-скоро в България ще настъпи някаква промяна. Видял е как подобни политически събития са довели съвсем нова политическа ситуация в Словакия, а след това страната поела по нов, по думите му, по-добър и справедлив път за обществото там.
За Иво по-непонятно е защо голяма част от българите в страната продължават да са пасивни и да не излизат да гласуват в деня на вота. Според него има добра разгласа на предизборните послания, но те се чуват от хората, които се вълнуват от бъдещето на България и искат да има промяна:
„Аз дори се ядосвам, че не я виждам тази критична маса от хора в България, която да прозре какво трябва да се случи. А то е елементарно, просто трябва да гласуваме за сравнително по-честните сред кандидати в тази кампания. Аз гледам по-глобално на въпроса за хората, които избираме. България е малка държава, но ние сме част от нещо по-голямо и трябва да имаме по-адекватна позиция на фона на това, което се случва в Европа. Трябва да спрем да се държим като някакви двойкаджии, седнали на последния ред, които, като им помахат с пръст, козируват и се страхуват да си кажат мнението“, категоричен е сънародникът ни Иво Раданов от Словакия.
"Здравейте, аз съм Марин Маринов, занимавам се с живопис и в момента съм асистент-преподавател при професор Кирил Божков в специалност "Живопис" в Национална художествена академия в София." Така поставяме отправна точка на една цветна история,..
2025-а година е специална за сдружението "Подкрепа на азербайджанско-българското приятелство", тъй като през май то ще отпразнува 20 години от началото на своята дейност. "От 2005 година, когато създадохме сдружението, ние идваме в България с..
Негово Високопреосвещенство Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний и генералният директор на БНР Милен Митев подписаха меморандум за сътрудничество в седалището на епархията на БПЦ-БП за Западна и Средна Европа в германската столица Берлин...
"Мястото във Франция, в което заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца" – така преди година с пост в социална мрежа Янета Димитрова определи..
Йордан Минков пристига в Брюксел заедно със семейството си през 2007 година, когато страната ни става пълноправен член на Европейския съюз. Съпругата му..
Министерство на външните работи препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна..