Министерството на външните работи изказва своята благодарност към българските общности в чужбина, с чието ценно партньорство и сътрудничество стана възможно организирането на вота зад граница за президент и вицепрезидент и Народно събрание на 14 ноември 2021 г.
Министерството, сред чиито основни приоритети е защитата правата на българските граждани в чужбина, високо оценява гражданската активност на българите, допринесла за създаването на максимално добри условия за провеждането на честни и прозрачни избори зад граница.
Над 2500 членове на секционни комисии зад граница бяха предложени от българските общности. Отделно над 200 техни представители бяха предложени за членове на СИК в качеството си на представители на министъра на външните работи.
От министерството се надяват ползотворното сътрудничество с партньорите от българските общности зад граница да продължи и на втория тур на изборите за президент и вицепрезидент на 21 ноември 2021 г.
Първи своя глас в предсрочните парламентарни избори дадоха българите в Окланд, Нова Зеландия, съобщиха от външното ни министерство. Заради часовата разликата изборната секция там отвори врати снощи в 21,00 ч. българско време. Последни за 51-вото Народно..
В деня на българските избори, 27 октомври, в далечна Аржентина, в столицата Буенос Айрес се организира и празникът "Аржентина чества България“. Ружка Николова, председател на Аржентинско-българската фондация в Буенос Айрес, разказа повече за тази..
Няма точна статистика за броя на българите в Израел. Смята се, че българските евреи, преселили се там от страната ни са около 50 000. Независимо от броя им, както и в други държави по света, част от сънародниците ни са изключително задружни, за което..
"Ти казваш, че си българин, но не знаеш български език" – с този упрек на чиновници в България са се сблъсквали не един и двама наши сънародници от..