Министерството на външните работи изказва своята благодарност към българските общности в чужбина, с чието ценно партньорство и сътрудничество стана възможно организирането на вота зад граница за президент и вицепрезидент и Народно събрание на 14 ноември 2021 г.
Министерството, сред чиито основни приоритети е защитата правата на българските граждани в чужбина, високо оценява гражданската активност на българите, допринесла за създаването на максимално добри условия за провеждането на честни и прозрачни избори зад граница.
Над 2500 членове на секционни комисии зад граница бяха предложени от българските общности. Отделно над 200 техни представители бяха предложени за членове на СИК в качеството си на представители на министъра на външните работи.
От министерството се надяват ползотворното сътрудничество с партньорите от българските общности зад граница да продължи и на втория тур на изборите за президент и вицепрезидент на 21 ноември 2021 г.
Защо гласувам? – въпрос, който води действията ни в ден на избори. "Хората, които не могат да си отговорят по принцип не гласуват", казва Венци Георгиев. Той е член на избирателната секция в Лас Вегас, САЩ. Казва, че в този американски град..
Спокойно протича изборният ден и в Дуисбург. Очаква се, както и на предходните избори, в германския град да гласуват между 300 и 400 души. Предпочитанията си сънародниците ни изразяват само с хартиени бюлетини. „ На предишни избори сме наблюдавали..
Изборният ден в Рединг, Югоизточна Англия, протича спокойно. Очаква се да гласуват около 300 души. В единствената секция в града се гласува само на хартия. Вече втори вот изборната секция е на нов адрес, но не е ясно дали това ще повлияе на..
"Ти казваш, че си българин, но не знаеш български език" – с този упрек на чиновници в България са се сблъсквали не един и двама наши сънародници от..