Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 3.12.2021 г.

Облачност и превалявания от дъжд и сняг

Снимка: БГНЕС

През нощта, над западната половина от страната облачността ще е значителна, предимно средна и висока, а над източната ще преобладава ясно време. Минималните температури ще са между 0° и 5°, в Източна България и Предбалкана, където ще духа до умерен южен вятър до 8°. Утре увеличението на облачността ще продължи и до вечерта ще обхване цялата страна. По-късно през деня от запад ще завали дъжд. Ще продължи да духа умерен, северно от планините и в източните райони силен поривист вятър от юг-югозапад и дневните температури ще са високи. Максималните ще са между 10° и 15°, в източната половина от страната ще достигат 17°-18°.  

След обяд в северозападната половина от страната вятърът ще се ориентира от северозапад и ще започне рязко понижение на температурите, дъждът ще преминава в сняг. На много места в планинските райони и западната част на Дунавската равнина ще има заледявания. 

Над планините облачността ще се увеличи и след обяд ще има валежи от сняг, в по-ниските части от дъжд и сняг. Ще духа силен, по билата и временно бурен югозападен вятър, ще е топло. Максимална температура на височина 1200 метра около 7°, на 2000 метра – около 0°. Привечер вятърът ще отслабне и ще започне да се ориентира от запад-северозапад. С него ще нахлуе студен въздух и температурите бързо ще се понижат. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал на царския орел събира природолюбители в Тополовград

Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..

публикувано на 18.10.25 в 09:59

Винена фиеста във Велико Търново предлага дегустация на местни сортове

Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..

публикувано на 18.10.25 в 07:05

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41