Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Имунизирани с две дози вече са над 1,8 млн. души

Снимка: архив

985 са новите случаи на коронавирус в страната за изминалото денонощие. 80% от тях не са ваксинирани. 5,1% са положителните проби от направените 19 316 теста, сочи порталът coronavirus.bg. Спрямо ден по-рано новозаразените спадат с 1304 души, но данните в неделя не винаги са пълни.

Регистрираните се активно болни спадат до 100 537. На болнично лечение са настанени 203-ма заразени. 87 на сто от тях не са ваксинирани. 6082 са хоспитализираните пациенти. 677 са на интензивно лечение.

За последните 24 часа са починали 36 души с Covid. 31 от тях не са били ваксинирани. Оздравелите са 2871 души.

В събота са поставени 6067 ваксини. С двойна имунизация са 1 800 792 българи. С трета доза са 125 331 души. II


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на балканския форум В40

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..

публикувано на 23.02.25 в 17:48

Жълт код за студено време е подаден за 5 области в Североизточна България

В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..

публикувано на 23.02.25 в 17:42

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05